Корисні посилання
Вхід для студентів
E-mail:
Пароль:
Реєстрація
Опитування
Чого, на вашу думку, не вистачає у гуртожитку?
Випадкове фото

Будівельний загін у нашому гуртожитку

Історія будівельних загонів

 В 1924 році Наркомат праці та освіти розробили спеціальну інструкцію про практику студентських вузів. Держава виділила бюджетні кошти на організацію цієї практики. Студенти працювали на с/г роботах, на будівництві сільських електростанцій, народногосподарських об’єктів, заготовляли ліс. Після Великої Вітчизняної війни студенти приймали активну участь у відбудові Ленінграда, Сталінграда, Донбасу, Дніпрогесу.

Початок самого руху будівельних загонів пов’язують з роботою будівельного загону МГУ в Казахстані в 1958 році. Ідея створення трудових загонів у МГУ народилася серед студентів фізичного факультету під час збирання цілинного врожаю влітку 1958 року. 339 студентів фізичного факультету працювали у будівельного загоні у Казахстанській області.

Досвід роботи студентів на будівництві в складі будівельних загонів показав, що така форма організації праці дає можливість краще використовувати ентузіазм студентів, підвищити ефективність виробничої діяльності молоді.

Коли у 1959 році будівельний загін налічував 339 студентів, то у 1986 році – 822 057 студентів. А всього за цей період у всесоюзному будівельному загоні працювало 12 757 975 студентів.

Але пізніше з життя самодіяльних та самоврядованих організацій студентів став пропадати дух романтизму. Студентські будівельні загони почали втрачати свою цінність.

В наш час почалось відродження будівельних загонів. Наприклад, в нашому Університеті цього року уже втретє будуть організовані будівельні загони, які в літній період будуть займатися косметичним ремонтом гуртожитків.

Два роки поспіль, студенти нашого гуртожитку приймали активну участь в ремонтних роботах по гуртожитку. Отримавши реальну можливість підключитися до справжнього трудового життя, наші студенти отримали не тільки додатковий заробіток, але й зрозуміли своє місце в житті суспільства. Їхніми силами, в літній період, було проведено якісний косметичний ремонт місць загального користування, було відремонтовано 72 житлових кімнати, в які поселилися першокурсники.

В цьому році ми знову плануємо провести косметичні ремонтні роботи по гуртожитку, тому на базі нашого гуртожитку створюється будівельний загін. Практика показала, що у будівельний загін записуються студенти, яким небайдуже в яких умовах вони проживають, студенти, які мають хоч невеличкий досвід у будівельних роботах. Добросовісне відношення до роботи – якісний результат праці. Який у цьому позитив? Учасники будівельного загону роблять затишнішою свою домівку, за це отримують додаткові кошти. Це весело, тому що протягом робочого дня в колі тісного спілкування лунає сміх, музика, пісні, а увечері після важкого трудового дня всі стомлені, але щасливі результатами своєї праці.

Запрошуємо до наших рядів:

1.студентів – працьовитих

2.студентів, які мають уявлення про ремонтні роботи (в принципі, головне бажання – досвід приходить з роботою)

3.студентів – веселих, позитивних

Було б дуже гарно, якби всі ці три позиції були присутніми одночасно.

Чекаємо на вас!